Tanskandoggi Valiot/ Champions

_______________________________________



53. FI MVA LOVE-DANE'S HIGH POWER

"Kunkku"

i. FIN MVA LOVE-DANE'S ÖKY-VIP

e.LOVE-DANE'S ARCTIC MOON

SERT: INZOLI MASSIMO, KOVALENKO MARINA, FRISK SVANTE

Om.Jenni Savolainen

52.

LOVE-DANE'S GREAT SOUND "Teuvo"
i. FIN MVA LOVE-DANE'S ÖKY-VIP
e.FI MVA LOVE-DANE'S CUTE AURUM
26.3.2010

SERT: LAAKSO JARI VSP, SERT MÄHÖNEN MARKKU PU2,PU2  YVONNE BRINK ROP FI MVA

Om. Merja Lähteenmäki & Raili Rantavuoti


51.FIN MVA  LOVE-DANE'S CUTE GOLDDIGGER

i.SE MVA NO MVA DIPLOMATIC'S IAN FLEMMING
e. C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EE MVA LOVE-DANE'S WILD MIDNIGHT
9.8.2007  B/A 0/0

SERT: SEPPÄLÄ TUULA,HAAPIAINEN-LIIKANEN AULI, LEHTINEN HANS SA,PU2 SERT, MVA, VARACA


 

50.

C.I.B. FI MVA CH CH LOVE-DANE'S CUTE POLARQUEEN


i.SE MVA NO MVA DIPLOMATIC'S IAN FLEMMING
e. C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EE MVA LOVE-DANE'S WILD MIDNIGHT
9.8.2007 A/A 0/0


Om. Petra Blaser kennel  http://www.wasaland.ch/index.html Luzern, Schweiz



49.

FIN MVA LOVE-DANE´S CUTE AURUM


i.SE MVA NO MVA DIPLOMATIC'S IAN FLEMMING
e. C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EE MVA LOVE-DANE'S WILD MIDNIGHT
9.8.2007 A/A 0/0

10.1.2009, Kajaani KV  TEIJA SALMI-AALTO,  PN2 SERT
18.4.2009, Outokumpu PUTKONEN JUHA,  PN2 SERT
19.4.2009, Kajaani DANKER LENA, ROP, SERT
23.5.2009, Juuka BIRK CARSTEN PN2 SERT
6.6.2009, Töysä (Tuuri) KIPINÄ MARKKU PN2 SERT
20.6.2009, Rovaniemi MUNTEAN PETRU VSP, SERT, CACIB
4.7.2009, Kokkola MAKARITIS STELIOS PN2 SERT, VARACA
11.7.2009, Kemi RITVA RAITA PN2, SERT
18.7.2009, Oulu PN3,VASERT, VARACA
1.8.2009, Iisalmi KIPINÄ MARKKU, VSP, SERT
24.10.2009, Seinäjoki BRANKOVIC ANNA PN4 SERT, MVA
19.6.2010, Rovaniemi NYMARK PER-HARALD ROP, CACIB
11.7.2010, Oulu JENSEN GUNNAR PN2 CACIB
Pietari 26.2.2011: Muska ROP SERT CACIB -> INT & RUS & RFK MVA

48.

EE MVA LV MVA LOVE-DANE'S ARCTIC PRINCESS

i. FIN MVA NO MVA JV-03 LOVE-DANE'S TOP GUY
e. MAXIDAN'S FAYE DUNNAWAY
21.10.2006 B/A 0/0

SERT: FIN SERT HANNISTE LILIAN 19.7.2008, Ypäjä



47.
DK & N CH  LOVE-DANE'S ZALTAN

i.FIN MVA NO MVA JV-03 LOVE-DANE'S TOP GUY
e. C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MIDNIGHT SUN
15.4.2005
SERT: CINDY PETTERSON, TERRY NETHERCOTT, ROBERT WHITNEY, REET LINT, HELI SAIROLA (N CERT), ZAFRA SIRIK  OM. MARIA KROYER-REESE,  DENMARK

46.

FI MVA EE MVA EEV-10 LOVE-DANE'S ÅTHELLO

i.FIN MVA NO MVA JV-03 LOVE-DANE'S TOP GUY
e.FIN MVA EE MVA LOVE-DANE'S UPS I LOVE YOU
9.9.2005 C/C 0/0

SERT: HASSI ASSENMACHER, ELZBIETA CHWALIBOG, MARKKU KIPINÄ, HILKKA SALOHALLA, KAREL HORAK, NATALJA NEKROSIENE (5 x VARASERT) 1 x RUS SERT, 2 x LT SERT, 1 x LV SERT

OM. PIHLA KETO

45.

FIN MVA LOVE-DANE'S ÖKY-VIP

i.FIN MVA LOVE-DANE'S VIP OF NORTH
e.FIN MVA LOVE-DANE'S POWER OFROMANCE
5.4.2006 A/A 0/0

SERT: SATU YLÄ-MONONEN, AUGUST DE WILDE, MARIANNE HOLM, TEIJA SALMI-AALTO, AMADEO BOTTERO (3x VARASERT)

OM. MERJA LÄHTEENMÄKI & LOVE-DANE´S kennel KIITOS MERJA vuosien yhteistystä ja poikien hyvästä huolenpidosta :)

44.

FIN MVA LOVE-DANE'S ÅBS MY SWEETIE

i.FIN MVA NO MVA JV-03 LOVE-DANE'S TOP GUY
e.FIN MVA EE MVA LOVE-DANE'S UPS I LOVE YOU
9.9.2005 B/B

SERT: ANNMARIE MAELAND, NATALJA NEKROSIENE, BHILIP BEHAN

OM. ANU VIITALA (SIJOITUSKOIRA) KIITOS ANU TODELLA REHDISTÄ YHTEISTYÖSTÄ!

43.

FIN MVA LOVE-DANE'S YRJÖ SUURI

i.C.I.B FIN MVA LV MVA LOVE-DANE'S SCOOBY-DOO
e.FIN MVA LOVE-DANE'S POWER OFROMANCE
6.4.2004 C/B 0/0

TUOMARIT: HARRY TAST, JUHA PUTKONEN, JARI LAAKSO

 OM. MINNA LAPPALAINEN


42.

FIN MVA LOVE-DANE'S ZZ TOP GUY

i.FIN MVA NO MVA JV-03 LOVE-DANE'S TOP GUY
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MIDNIGHT SUN
15.4.2005 B/B 0/0

SERT: ROVANIEMI 24.6.2006 KIPINÄ MARKKU SERT PU4, HAUKIPUDAS 29.7.2006 NEKROSIENE NATALJA SERT PU-4, KAJAANI 7.1.2007 JUHA PUTKONEN SERT PU-4, KEMIJÄRVI 24.3.2007 SATU YLÄ-MONONEN SERT PU-3, KAJAANI 29.4.2007 MARKKU KIPINÄ PU-1 VSP SERT (5x VARASERT) 

41.

LOVE-DANE'S MOONLIGHT TANGO

i.PYRAMIDS REANNROMEO DEL LAGO
e. POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S JUST A ROMANCE
21.9.1998 - 19.08.2007 ( 8 vuotta 11 kuukautta)

SERT: KIPINÄ MARKKU, ESKILLS LENA, ALATAKO ANITA ( PALAUTUI KASVATTAJALLE 7-VUOTIAANA, KÄYTIIN 5:SSÄ NÄYTTELYSSÄ JOISTA 3 xSERT 1 VARASERT )

OM. LOVE-DANE`S KENNEL

40.

FIN MVA RU MVA LOVE-DANE'S YING YANG
i.C.I.B FIN MVA LV MVA LOVE-DANE'S SCOOBY-DOO
e.FIN MVA LOVE-DANE'S POWER OFROMANCE
6.4.2004 C/B 0/0

SERT: TALVITIE MARJA, ALATALO ANITA, ESKILLS LENA (3 x VARASERT)

Luonnetesti: Rovaniemi, 10.5.2009 LANKINEN JORMA & SALLA MAARIT 23p
Pello, 4.5.2008 LEHMUSPELTO RIITTA & KEINÄNEN JARI -10p

Om. Marika Salmela

39.

C.I.B FIN MVA EE MVA LT MVA LOVE-DANE'S YOUNG HAMLET

i.C.I.B FIN MVA LV MVA LOVE-DANE'S SCOOBY-DOO
e.FIN MVA LOVE-DANE'S POWER OFROMANCE
6.4.2004 B/B 0/0

SERT: HAAPANIEMI ELINA, YRJÖLÄ JOUKO, MICARA WATTEN PAOLA, MULDOON COLETTE, VANHOENACKER ROGER, WALSH JOHN, SUME ANNE (7 VARASERT)  11.12.2005 Ruotsin Voittaja -05 näyttely Swedish Winner -05 Show PU2 S-SERT VARA-CACIB

OM. PIHLA KETO

38.

C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EE VMVA EE MVA LV MVA LT MVA RU MVA LV JMVA EE JMVA BALTV-07 LVV-05 LTV-08 TLNVW-12 LOVE-DANE'S X-MAS DUKE

i.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LV MVA EE MVA EE VMVA RU MVA BALTV-04 LVV-04 LOVE-DANE'S QUICK DUKE
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MONDAY ROMANC
23.2.2004 C/B 0/1

SERT: NESVADBA JAN, BLID BENNY, BOGREN BENGT-ÅKE, BIERWOLF HANS, NILSSON KURT, LATVALA REIJO, HARANEN JUTA

OM. HÄNNINEN SANNA & LEHTIMÄKI JANNE




37.

POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S X-MAS ROMANCE

i.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LV MVA EE MVA EE VMVA RU MVA BALTV-04 LVV-04 LOVE-DANE'S QUICK DUKE
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MONDAY ROMANCE
23.2.2004 C/C 0/0

SERT: HAAPANIEMI ELINA, HAAPANIEMI ELINA, ALATALO ANITA, NILSSON KURT, TALVITIE MARJA, (5 x  SERT),  POSIO 2006 RYP-2,/ MARJA TALVITIE

OM. MIA & JANNE MYLLYNEVA (SIJOITUSKOIRA)

36.

ESTJV-05 ESTW-05 FIN CH CACIB (FIN) LOVE-DANE'S WICH COME TRUE

i.C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA CHALERNON ATHOS
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MIDNIGHT SUN
1.12.2003 - 20.02.2012  8 vuotta 2 kuukautta C/C 0/0

SERT: MCDOWELL RODNEY, EIKESETH WENCHE, LEMARE KARINA, CACIB:LEMARE KARINA

 OM. MIRVA JA RAMI MÄKELÄ

35.

C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EE MVA HeVW-12 VV-12 LOVE-DANE'S WILD MIDNIGHT
i.C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA CHALERNON ATHOS
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MIDNIGHT SUN
1.12.2003 A/A 0/0

SERT: TAST HARRY, NOUSIAINEN LENI, SEPPÄLÄ TUULA, BLID BENNY, Benny Blid, S CACIB: Hans Rosenberg, EST CACIB & SERT P W J M van Montfoort Seinäjoki 6.6.2004Värinäyttely Great Danes Color Show Jari Laakso ROP-pentu & BEST IN SHOW pentu (BOB-puppy & BIS-puppy), STD VUODEN PENTU 2004 (kaikista väreistä) BEST PUPPY IN YEAR 2004 (all colors) Hyvinkää 3.4.2005  PJV & Open Show Tuula Seppälä Paras juniori ja BEST IN SHOW (best junior and BEST IN SHOW) Tuusniemi6.2.2005  Harry Tast JUN  RYP-1 BIS-2 (BIG-1, BIS-2)   Ryhmätuomari / Group judge: J.A.U. Yrjölä BIS-tuomari / BIS- judge: Johan Juslin,

LUONNETESTI:  JOENSUU 3.5.2008 KILPELÄINEN LEA,  WILHELMIINA VIROLAINEN  125p.
 
OM. KÄRÄJÄHONKA KATJA (SIJOITUSKOIRA) Kiitos Katj

34. POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S VERYHOT ROMANCE  "Helmi"

i.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LV MVA EE MVA EE VMVA RU MVA BALTV-04 LVV-04 LOVE-DANE'S QUICK DUKE
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MONDAY ROMANCE
31.1.2003. D/D 0/0

TUOMARIT: LONG DOYLE ANN, JUSLIN JOHAN J., TALVITIE MARJA  ( 4 VARASERT )

 OM. LOVE-DANE`S KENNEL





33.

FIN MVA LOVE-DANE'S VALENTINE

i.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LV MVA EE MVA EE VMVA RU MVA BALTV-04 LVV-04 LOVE-DANE'S QUICK DUKE

e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MONDAY ROMANCE
31.1.2003 B/B 0/0

SERT: NESVADBA JAN, SCHEEL BIRTE, GIANNONE SALVATORE   (4 VARASERT)
 

Luonnetesti: MAANINKA 27.10.2007 JORMA KERKKÄ, REIJO HYNYNEN 191P.OM. MIKKO ONKALO

32.

FIN MVA LOVE-DANE'S VIP OF NORTH   "Hugo"

i.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LV MVA EE MVA EE VMVA RU MVA BALTV-04 LVV-04 LOVE-DANE'S QUICK DUKE
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MONDAY ROMANCE
31.1.2003 - 03.07.2012,  9 vuotta 6 kuukautta A/C 0/0

SERT: TUOVINEN OLAVI, SINKO STEFAN, STÅLHANDSKE LENA

JÄLKELÄISET: FIN MVA LOVE-DANE'S ÖKY-VIP

OM. ANNE-MARI SUONIEMI & RAILI RANTAVUOTI


31.

C.I.B FIN MVA SE MVA EE MVA LV MVA LOVE-DANE'S VICTORY OFNORTH

i.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LV MVA EE MVA EE VMVA RU MVA BALTV-04 LVV-04 LOVE-DANE'S QUICK DUKE
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MONDAY ROMANCE
31.1.2003 D/D 0/0

SERT: HAAPANIEMI ELINA, HARRIS NOREEN, V D BERG HANS, WOGAN ELISABETH, KAZMIERSKI ANDRZEJ, ALESSANDRA GIUSEPPE, LOUHI KIRSTI, LEVENTE MIKLOS, SALOHALLA HILKKA CACIB: LEVENTE MIKLOS, KIPINÄ MARKKU Haukipudas 29.72006 RYP-3  Rovaniemi KV 25.6.2006 RYP-4 Heinola 20.8.2006 RYP BIS-2 STD KULTADOGGI 4 (KAIKKI VÄRIT)

OM. JANI KARPPINEN & EIJA RAJAVAARA



30.

FIN MVA LOVE-DANE'S POWER OFROMANCE

i.FIN MVA LOVE-DANE'S NEEDS TO PLAY
e.POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S JUST A ROMANCE
15.5.2000 B/B 0/0

SERT: LUOSO MATTI, KAVCIC MARIJA, PERSSON MOA OM. SATU AHTINEN

JÄLKELÄISIÄ: FIN MVA LOVE-DANE'S ÖKY-VIP, FIN MVA RU MVA LOVE-DANE'S YING YANG, C.I.B FIN MVA EE MVA LT MVA LOVE-DANE'S YOUNG HAMLET, FIN MVA LOVE-DANE'S YRJÖ SUURI

OM. SATU AHTINEN (SIJOITUSKOIRA) Kiitos Sadulle hyvästä yhteistystä!


29.

FIN MVA EE MVA LOVE-DANE'S UPS I LOVE YOU  "Moona"

C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA CHALERNON ATHOS
C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EUVV-06 LOVE-DANE'S LILLI MARLEN
13.7.2002 C/B 0/0

SERT: LOVENKJAER SVEND, OATES SEAMUS, ROZENBERG EVGENY, NILSSON KURT    

 OM: LOVE-DANE`S KENNEL


28.

FIN MVA SE MVA EE MVA LOVE-DANE'S UNICO LUCA

C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA CHALERNON ATHOS
C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EUVV-06 LOVE-DANE'S LILLI MARLEN
13.7.2002 A/A 0/0

SERT: DE RIDDER ONGHENA LILIANE, STEINBOCK JANIKI, NILSSON KERSTIN, HAAPANIEMI ELINA, HORTON JUDY, BEGGS NOEL, ROSSIER CHRISTINE, ONSTENK-SCHENK ILONA (8 SERT) CACIB: MATTILA PAAVO, LAWLESS PAUL

JÄLKELÄISIÄ: FIN MVA GRANDMAN'S LUCIA

OM. MIRVA & RAMI MÄKELÄ


27.

FIN MVA NO MVA JV-03 LOVE-DANE'S TOP GUY

i.FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S JOLLY JOKER
e.FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S LIZ TAYLOR
20.7.1997 A/A 0/0

SERT: TUOVINEN OLAVI, LEHTINEN HANS, GERMUNDSSON OVE, HAGEN HELGE WERNER, TALVITIE MARJA, TAST HARRY, FAGERSTRÖM RUNE, LONG DOYLE ANN, SANCHEZ FERNANDEZ JAVIER JOSE (9 SERT) CACIB: PERSSON MOA

JÄLKELÄISIÄ: FIN MVA LOVE-DANE'S ZZ TOP GUY, FI MVA EE MVA EEV-10 LOVE-DANE'S ÅTHELLO, FIN MVA LOVE-DANE'S ÅPS MY SWEETIE, FI MVA RED
RUBLEV DROGHEDA, DK MVA NO MVA LOVE-DANE'S ZALTAN
OM. ANNE KLEMOLA

26.

FIN MVA LOVE-DANE'S SPEEDY CONZALES

i.GLÜCKSKIND ALWIN
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EUVV-06 LOVE-DANE'S LILLI MARLEN

14.5.2001 B/B 0/0

SERT: YRJÖLÄ JOUKO, LAWLESS PAUL, YRJÖLÄ JOUKO,EVERTON MARGARET (4SERT)
JÄLKELÄISIÄ:FIN MVA GREAT-GOLDEN'S GIMMEL-MOON

OM. HANNA RIPATTI



25.

FIN MVA NO MVA LOVE-DANE'S SINDERELLA

i.GLÜCKSKIND ALWIN
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EUVV-06 LOVE-DANE'S LILLI MARLEN
14.5.2001

SERT: SANCHEZ FERNANDEZ JAVIER JOSE, V D BERG HANS, SINKO STEFAN, (4 SERT) CACIB:SANCHEZ FERNANDEZ JAVIER JOSE, LEVENTE MIKLOS

OM. JANI KARPPINEN & EIJA RAJAVAARA



24.

C.I.B FIN MVA LV MVA LOVE-DANE'S SCOOBY-DOO

i.GLÜCKSKIND ALWIN
e.C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EUVV-06 LOVE-DANE'S LILLI MARLEN
14.5.2001-12.09.2009,  8 vuotta 4 kuukautta A/A 0/0

SERT: EVERTON MARGARET, PERRY JACKIE, TRAVERS JACK, TEIXEIRA LUIS PINTO,  (4SERT) CACIB:SANCHEZ FERNANDEZ JAVIER JOSE, JOLLEY PETER, GIANNONE SALVATORE

Luonnetesti:  JOENSUU 5.9.2004 KILPELÄINEN LEA, KERKKÄ JORMA 125P.  14.9.2003 Järvenpää Värinäyttely Great Danes Colour Show Norbert Schaub, Ruotsi (Kennel Boarhunters) ROP BEST IN SHOW (BOB BEST IN SHOW)

OM. UTRIAINEN KATJA


23.

FIN MVA LOVE-DANE'S ROSEANNE BARR

i. FIN MVA LOVE-DANE'S MAGIC ONE
e.FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S LIZ TAYLOR
s.17.2.2001 C/C 0/0

SERT: PASANEN OLAVI, YRJÖLÄ JOUKO, SUNDE MARIT

OM. TIINA PIHLAJAMÄKI


22.

FIN CH LOVE-DANE'S ROSALINDA

i. FIN MVA LOVE-DANE'S MAGIC ONE
e.FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S LIZ TAYLOR
17.2.2001 - 29.12.2010  9 vuotta 10 kuukautta

SERT: CEDERSTRÖM ANDERS,NOUSIAINEN LENI,LUOSO MATTI

OM. ANNE RAUTIAINEN- HOLM


21.

FIN CH LOVE-DANE'S RINGO STAR.

i. FIN MVA LOVE-DANE'S MAGIC ONE
e.FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S LIZ TAYLOR
17.2.2001 - 30.06.2010  9 vuotta 4 kuukautta B/B 0/0

SERT: THOMASSEN ANNEMARIE,  WOGAN ELISABETH, BUTRINOVA KORNELIJA, EINARSVE BJÖRN (STD-ERIKOISNÄYTTELY 2003)

Luonnetesti: KAARINA 28.8.2004 SÖDERHOLM BENGT, KOSKINEN CARITA 95 p.

OM. SATU LÄHTEENMÄKI


20.

FIN & EST CH LOVE-DANE'S QUENTINO

i. C.I.B FIN MVA SE MVA EE MVA DIPLOMATIC'S SENT TO DOGIWOG
e.LOVE-DANE'S LUCKY LOVE
18.6.2000 A/A 0/0

SERT: SEARLE ROBIN, BYSTRÖM CONNY, HANNISTE LILIAN  CACIB: ALESSANDRA GIUSEPPE

OM. MERJA LÄHTEENMÄKI & LOVE-DANE'S KENNEL




19 .C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LV MVA EE MVA EE VMVA RU MVA BALTV-04 LVV-04 LOVE-DANE'S QUICK DUKE

i. C.I.B FIN MVA SE MVA EE MVA DIPLOMATIC'S SENT TO DOGIWOG
e.LOVE-DANE'S LUCKY LOVE
18.6.2000 A/A 0/0

SERT: HOLLENSTEINER HORST,KADIKE-SKADINA RITA,HANNISTE LILIAN CACIB:KRALL FRANCES, WILLIAMS VANDELLA

Luonnetesti:  TURKU 4.5.2003 SÖDERHOLM BENGT, HAANPÄÄ LEA 155

LOVE-DANE'S VICTORY OF NORTH, FIN MVA LOVE-DANE'S VIP OF NORTH.

OM. SANNA HÄNNINEN & LEHTIMÄKI JANNE





JÄLKELÄISET: C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EE VMVA EE MVA LV MVA LT MVA RU MVA LV JMVA EE JMVA BALTV-07 LVV-05 LTV-08 TLNVW-12 LOVE-DANE'S X-MAS DUKE, POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S X-MAS ROMANCE,FIN MVA LOVE-DANE'S VALENTINE, POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S VERYHOT ROMANCE, C.I.B FIN MVA SE MVA EE MVA LV MVA



18.

C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA RU MVA LOVE-DANE'S OSCAR
  "Osku"


i. FIN MVA LOVE-DANE'S LEGENDA OF NORTH
e.FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S GRETA
2.3.1999 A/A 0/0

SERT: VAN MONTFOORT PETER W J M, DE WILDE AUGUST, LATVALA REIJO CACIB: PERRY JACKIE, GERMUNDSSON OVE, NILSSON KURT

Luonnetesti: TURKU 4.5.2003 SÖDERHOLM BENGT, HAANPÄÄ LEA 170 p
 

OM. SANNA HÄNNINEN


17.

FIN CH LOVE-DANE'S OSMI

i. FIN MVA LOVE-DANE'S LEGENDA OF NORTH
e.FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S GRETA
2.3.1999 D/B 0/0

SERT: QUINNEY MICHAEL, ARCH ANN, HASTINGS COLM

Luonnetesti: TURKU 4.5.2003 SÖDERHOLM BENGT, HAANPÄÄ LEA 125 p

OM. MERJA LÄHTEENMÄKI



16.

FIN CH LOVE-DANE'S OFELIA
  "Meeri" 

2X CACIB (FIN)

i. FIN MVA LOVE-DANE'S LEGENDA OF NORTH
e.FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S GRETA
2.3.1999 A/A 0/1

SERT: , SPAVIN MARION, HAGEN HELGE WERNER, ROSENBERG HANS  CACIB: SPAVIN MARION,ROSENBERG HANS

Luonnetesti: RIIHIMÄKI 18.5.2002 SÖDERHOLM BENGT, MALMISALO MARJA 170P

OM. MIRA IKONEN


15.

FIN CH LOVE-DANE'S NEEDS TO PLAY "Unski"

i.GREAT-GOLDEN'S TABERMANN
e.FIN MVA GREAT-BODY'S EVERLASTINGLOVE
23.10.1998 C/C 0/0

SERT: FINNICH PEDERSEN GITTE, PASANEN OLAVI, BLID BENNY

OM. TIINA KINNUNEN


14.

FIN MVA LOVE-DANE'S MAGIC ONE  "Onni"

i.PYRAMIDS REANNROMEO DEL LAGO
e. POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S JUST A ROMANCE
21.9.1998 B/B 0/0

SERT: YRJÖLÄ JOUKO, NOUSIAINEN LENI, CEDERSTRÖM ANDERS
Luonnetesti:TORNIO 9.9.2001 KERKKÄ JORMA, PITKÄNEN HANNU 125 p

OM. LOVE-DANE`S KENNEL & TUIJA KOIVISTO

 


13.

C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MONDAY ROMANCE

i.PYRAMIDS REANNROMEO DEL LAGO
e. POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S JUST A ROMANCE
21.9.1998 - 01.01.2010,  11 vuotta 4 kuukautta A/A 0/0
 

SERT: BLID BENNY,MATTILA PAAVO, LUOSO MATTI, CACIB:BISTER SOILE, PERRY JACKIE, NOUSIAINEN LENI, VITIKAINEN AULI, LEHTINEN HANS STD- Erikoisnäyttely - MIKKELI, 13. 7. 2003 BEST IN SHOWTUOMARI EINARSVE BJÖRN Ryhmänäyttely - HYRYNSALMI, 12. 6. 2004 BEST IN SHOW,ELINA HAAPANIEMI RYHMÄ/BIS TUOMARI 7.2006 PITEÅ SGDK/NORRA Erikoisnäyttely BEST IN SHOW Jens Myrman

JÄLKELÄISET: C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EE VMVA EE MVA LV MVA LT MVA RU MVA LV JMVA EE JMVA BALTV-07 LVV-05 LTV-08 TLNVW-12 LOVE-DANE'S X-MAS DUKE, POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S X-MAS ROMANCE,FIN MVA LOVE-DANE'S VALENTINE, POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S VERYHOT ROMANCE, C.I.B FIN MVA SE MVA EE MVA LV MVA LOVE-DANE'S VICTORY OF NORTH, FIN MVA LOVE-DANE'S VIP OF NORTH.

Luonnetesti: TORNIO 9.9.2001 KERKKÄ JORMA, PITKÄNEN HANNU 159 p

USEITA BIS-VERERAANI SIJOITUKSIA

OM. MIA & JANNE MYLLYNEVA (SIJOITUSKOIRA) Kiitos! Erikoiskiitos Jannelle taidokaasta handlauksesta!



12.

C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA
LOVE-DANE'S MIDNIGHT SUN
"Muru"

i.PYRAMIDS REANNROMEO DEL LAGO
e. POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S JUST A ROMANCE
21.9.1998 - 24.07.2007,  8 vuotta 10 kuukautta A/A 0/0
SERT: LUOSO MATTI,BLID BENNY,VUORINEN RAINER, CACIB: NILSSON KURT, GERMUNDSSON OVE, JAKKEL TAMAS, S CACIB LUOSO MATTI 

KEMI 2.9.2001 BISTER SOILE: BEST IN SHOW RYHMÄTUOMARI: HARRY TAST BIS:SOILE BISTER

OM. LOVE-DANE`S KENNEL

11.

C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA EUVV-06 LOVE-DANE'S LILLI MARLEN "Nelli"

I.POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S DUKE OF NORTH
e.FIN MVA GREAT-BODY'S EVERLASTINGLOVE
20.7.1997 B/B

SERT: LANNING JEAN, CHAPPELL LESLEY, GANAMI-KERTES AGNES,  CACIB: LANNING JEAN, CHAPPELL LESLEY, SKAAR TORBJÖRN,STAVENBORN MONICA, BANBURY BRENDA, WILLIAMS VANDELLA, LAWLESS PAUL

Luonnetesti: KERKKÄ JORMA, KILPELÄINEN LEA 160

PENTU,- JUNIORI,- VETERAANI -NÄYTTELYN 2006 BEST IN

SHOW18.9.2005 Nilsiä Värinäyttely Great Dane Clubs Color Show  Yvonne Oscarsson ROP & ROP-veteraani, BIS-1 & BIS-1 VETRERAANI BOB, BOB-veteran, BEST IN SHOW & BEST IN SHOW VETERAN15.8.2004 Paimion Erikoisnäyttely Great Danes Specialty Show Letita Bett, Kanada : BEST IN SHOW Jälkeläisluokka! progency group was BEST IN SHOW! Tampere KV 2000 RYP-5 Jean Lanning, Joensuu 2004 RYP-3, Piteå Ruotsi RYP-5, Juukaa 2003 RYP-2, Joensuu 2005 RYP-2,Savonlinna 2006 ROP ROP.veteraani, RYP-3 BIS1 veteraani Lisäksi useita BIS-VETERAANI sijoituksia!

JÄLKELÄOSIÄ: FIN MVA LOVE-DANE'S SPEEDY GONZALES, C.I.B FIN MVA LV MVA LOVE-DANE'S SCOOBY-DOO, FIN MVA NO MVA LOVE-DANE'S SINDERELLA, FIN MVA SE MVA EE MVA LOVE-DANE'S UNICO LUCA, FIN MVA EE MVA LOVE-DANE'S UPS I LOVE YOU
OM KATJA UTRIAINEN  (SIJOITUS koira) KIITOS Katajalle hyvästä ja luotettavasta yheistyöstä!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


10.

FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S LIZ TAYLOR  "Ilmi"


I.POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S DUKE OF NORTH
e.FIN MVA GREAT-BODY'S EVERLASTINGLOVE
20.7.1997 C/B
SERT: BYSTRÖM CONNY, BISTER SOILE, RAITA RITVA, CACIB: FINNICH PEDERSEN GITTE, VUORINEN RAINER, S CACIB Borghild MoenKEMI 12.8.2000 RYP 1Luonnetesti: TORNIO 5.9.1999 OJALA LAURI, HYNYNEN REIJO 97
JÄLKELÄISIÄ: FIN MVA NO MVA JV-03 LOVE-DANE'S TOP GUY,

FIN MVA LOVE-DANE'S ROSALINDA FIN MVA  LOVE-DANE'S ROSEANNE BARR,FIN MVA LOVE-DANE'S RINGO STAR

Om. LOVE-DANE'S KENNEL


9.

FIN MVA LOVE-DANE'S LEGENDA OFNORTH     "Leevi"
I.POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S DUKE OF NORTH
e.FIN MVA GREAT-BODY'S EVERLASTINGLOVE
20.7.1997 B/A
SERT: HOLM GUNNEL, BYSTRÖM CONNY, LAHI KATRIN
Luonnetesti: TORNIO 5.9.1999 OJALA LAURI, HYNYNEN REIJO 123
JÄLKELÄISIÄ: C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA RU MVA LOVE-DANE'S OSCAR, FIN MVA LOVE-DANE'S OSMI, FIN MVA LOVE-DANE'S OFELIA,  FIN MVA DANEPARK'S AVANT GARDENER

Om. Reeta Parkkinen



8.

FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S JOLLY JOKER "Rontti"

i.FIN MVA SE MVA DIPLOMATIC'S PRIMUS PRINCE
e. RISORIUS BETROLENA
26.5.1996 B/C

SERT:JOHANSSON KARL-ERIK, YRJÖLÄ JOUKO, BLID VON SCHEDVIN BENNY CACIB:JOHANSSON KARL-ERIK, FINNICH PEDERSEN GITTE

JÄLKELÄISIÄ: FIN MVA NO MVA JV-03 LOVE-DANE'S TOP GUY

LOVE-DANE'S THIS IS MY LADY  7 näyttelyä JUN luokassa 5 SERT,

1VARASERT

OM. PIRNESKOSKI SARI



7.

POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA

LOVE-DANE'S JUST A ROMANCE  "Martta"

i.FIN MVA SE MVA DIPLOMATIC'S PRIMUS PRINCE
e. RISORIUS BETROLENA
26.5.1996 A/A
SERT: GERMUNDSSON OVE, LAHI KATRIN, PASANEN OLAVI 6 x BIS-SIJOITUS JÄLKELÄISRYHMIÄJÄLKELÄISIÄ: C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MONDAY ROMANCEC.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S MIDNIGHT SUN,FIN MVA LOVE-DANE'S MAGIC ONE, FIN MVA LOVE-DANE'S MOONLIGHT TANGOFIN MVA LOVE-DANE'S POWER OFROMANCEOm.  Anne-Mari Suoniemi & Raili Rantavuoti  (SIJOITUS koira) MILJOONA Kiitos Anne-Marille hyvästä yhteistyöstä!






 

6.

POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA

LOVE-DANE'S JUST A MINUTE  "Elisa"

i.FIN MVA SE MVA DIPLOMATIC'S PRIMUS PRINCE
e. RISORIUS BETROLENA
26.5.1996 A/A

SERT: HOLM GUNNEL, HEIKKINEN-LEHKONEN PAULA, LAHI KATRIN21 x ROP VETERAANI, USEITA BIS-VETERAANI SIJOITUKSIA, MUKANA MONISSA, MONISSA KASVATTAJARYHMISSÄ, MM OULU BEST IN SHOW RYHMÄ ROTUTUOMARIN PYYNNÖSTÄ IKÄÄ 9-VUOTTA!

OM. MYLLYNEVA JANNE & MIA


 

5.

FIN MVA SE MVA LOVE-DANE'S GRETA

"Ruusa"

i. FIN MVA QUAKER HILL'S GET SERIOUS
e. LOVE-DANE'S BARBARELLA
s. 13.9.1994 C/C
SERT: LUOSO MATTI, Oulu KV 21.10.1995 BRACE ANDREW, (JUN Oulu kv-95, ROP ,76 TANSKANDOGGIA )  FINNE LENI10 x SA 1 x KP (21 näyttelyä)  BIS Pohjois Ruotsin Tanskandoggi Värinäyttelyssä

.JÄLKELÄISIÄ: C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA EE MVA NO MVA RU MVA LOVE-DANE'S OSCARFIN MVA LOVE-DANE'S OSMIFIN MVA LOVE-DANE'S OFELIA

Om.LOVE-DANE'S KENNEL


4.

FIN MVA LOVE-DANE'S FIGARO "Garo"

i. C.I.B FIN MVA SE MVA NO MVA NORTH DANES DUSTIN
e.LOVE-DANE'S CHIC CARELIA
SERT: GERMUNDSSON OVE, VUORINEN RAINER, LEVENTE MIKLOS CACIB: LEVENTE MIKLOS
10 x SA, 2 x KP

OM. PIIA VIITANEN


3.

POHJ MVA FIN MVA SE MVA NO MVA LOVE-DANE'S DUKE OF NORTH  "Aslan"


i. C.I.B FIN MVA SE MVA NO MVA NORTH DANES DUSTIN
e.LOVE-DANE'S BARBARELLA
s. 19.8.1992 B/A
SERT: PERSSON MOA, PASANEN OLAVI, GERMUNDSSON OVE CACIB: Ruotsista ja Norjasta
Luonnetesti: Tornio  11.10.1998 123 PIKKUPEURA VEIKKO & LEHMUSPELTO RIITTA

OM. SUONIEMI KAARLO


2.

FIN MVA LOVE-DANE'S DIZZY DAZZLER  "Milla"

 i. C.I.B FIN MVA SE MVA NO MVA NORTH DANES DUSTINe.LOVE-DANE'S BARBARELLA
s. 19.8.1992
SERT: PERSSON MOA, LUOSO MATTI, V MONTFOORT PETERCACIB: V MONTFOORT PETER

OM.ANNE RAUTIAINEN-HOLM


1.

FIN MVA LOVE-DANE'S ADONIS BODY

"Aatu"

i.KATAMARIN BEL-AIR
e.FIN MVA GREAT-GOLDEN'S LOVEFORDANEYORK
s.21 .4.1989,  A/A
SERT: AALEGAARD EBBA, STAFBERG-DAHLQVIST NINA, HANS LEHTINEN

OM. TEIJA HAIPOLA